Dlaczego dezynfekcja dłoni przed posiłkiem jest tak ważna?

Dlaczego dezynfekcja dłoni przed posiłkiem jest tak ważna?

Codziennie nasze dłonie dotykają wielu przedmiotów, na których aż roi się od rozmaitych bakterii i wirusów. Szczególnie narażeni na kontakt z nimi jesteśmy zwłaszcza w miejscach publicznych. Dlatego częste i dokładne mycie dłoni to niezwykle istotny zabieg higieniczny, którego nigdy nie powinno traktować się po macoszemu, ponieważ chroni on przed ryzykiem wielu niebezpiecznych zakażeń.  

Skrupulatne zabiegi higieniczne doczekały się nawet swojego święta, podkreślającego ich istotność. 15 października oficjalnie okrzyknięto Światowym Dniem Mycia Rąk! 

 

Ręce powinno się myć po skorzystaniu z toalety, trzymaniu pieniędzy w dłoni, zabawie z ukochanym pupilem czy przed karmieniem dziecka. Niestety życie w biegu może sprawić, że nie zwracamy należytej uwagi na zachowanie odpowiedniego poziomu higieny. W pracy, szkole, podczas popołudniowych zajęć - w każdej chwili dokładne odkażenie dłoni może stać się konieczne, a my pozbawieni będziemy możliwości umycia rąk pod bieżącą wodą.  

 

Zaniedbanie higieny przed posiłkiem może skutkować ostrym zatruciem pokarmowym.  

Dlatego warto pamiętać, że gwarancją zdrowia jest dokładne odkażenie dłoni przed każdym posiłkiem! Warto w tym celu stosować Cerasept+. Znakomicie przeciwdziała on przenoszeniu bakterii i pozwala uniknąć przykrych dolegliwości, a ponadto nie zawiera alkoholu, dzięki czemu nie podrażnia oraz nie przesusza wrażliwej skóry dłoni. Dodatkowo jego pojemność to 100 ml, dzięki czemu bezproblemowo można mieć go zawsze w gotowości!

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl
Kaczka Studio
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl